De prachtige papiersoorten van Olino Paperworks verdienen een nadere toelichting. Omdat het een bijzonder product is, en omdat de specifieke kwaliteiten zich maar moeilijk laten fotograferen en beschrijven. Je moet het papier eigenlijk voelen, en met verschillende materialen uitproberen. Dat heb ik dan ook gedaan.
Hieronder vindt je een beschrijving per soort, een test met verschillende materialen en dus ook een aanbeveling welk papier voor welk materiaal geschikt is. Verder zijn er wat bijzonderheden over verzending en afmetingen.
Olino Paperworks importeert het mooiste natuurpapier uit o.a. Thailand, Nepal, Bhutan, Japan en India. Voor dit papier worden geen bomen gekapt en het is zuurvrij. De producten zijn honderd procent handwerk, er wordt goed gelet op de arbeidsomstandigheden en met de inkoop van lokale ondernemingen wordt de werkgelegenheid in lokale gemeenschappen enorm vooruitgeholpen.
Everycolor verkoopt gampipapier, katoenpapier, loktapapier en mulberrypapier. De namen verwijzen naar de verschillende plantenvezels die ervoor gebruikt zijn.
Gampipapier is glad papier met hele lange vezels. Hierdoor is het bijzonder sterk, het laat zich haast niet scheuren. Het papier is gebroken wit van kleur en weegt 50 gr/m2. Maar het voelt veel dikker aan dan 50grams papier van een industriele kwaliteit. Het is geschikt voor potlood, krijt, inkt, verf en stift. Bij de natte technieken bobbelt en bloedt het papier niet, maar het drukt wel door.
Behalve de gladde soort verkopen we ook Gampi met vezels in de kleuren ivoor en zand (beiden 120 grams)
Katoenpapier heeft veel structuur. Daardoor is het goed geschikt voor losse krijt- en tekentechnieken. Daarbij zal wel altijd het papier zichtbaar blijven. Het is een lekker dikke papiersoort die van oudsher gebruikt wordt voor verf en inkt. Ook markers en stiften kunnen op dit papier gebruikt worden, zonder te bloeden. In ons assortiment zit 200 en 300 grams papier in de kleuren wit en gebroken wit.
Loktapapier is gebroken wit en weegt 75 gram. De korte vezeltjes geven het papier een beetje structuur. Houtskool en softpastel hebben daardoor lekker veel houvast. Inkten en verf vloeien erg uit en drukken door, maar het bobbelt niet.
We verkopen ook Loktapapier van 25 gram. Dit is heel dun, half transparant en alleen geschikt voor droge technieken.
Mulberry- of moerbeipapier in ons assortiment is heel licht ivoor van kleur en weegt 80 gram. De voorzijde is glad, op de achterzijde heeft de zeef een ruitjesstructuur achtergelaten. Het is ruw papier, maar zonder een structuur van vezels. Stiften en inkt vloeien erg uit, maar het papier bobbelt niet. Erg geschikt voor alle technieken met potlood, krijt en pastel.
Levering:
De olinopapieren zijn leverbaar als grote vellen, A4 of A3 formaat.
De kleine formaten worden voor je gesneden en hebben dus deels een scherpe snijrand. Verzenden is geen probleem.
© 2023 www.everycolor.nl - Powered by Shoppagina.nl
0 Reacties
Er is nog niet gereageerd